Natcup - sidste afd. - 27.februar 2019

Indbydelse
Instruktion
Startliste
Resultatliste
Stræktider
Samlet stilling
natløber


Kreds-o-løb

Se indbydelsen til Kredsløbet her


Natcup-finale i Ganløse Ore

Resultatlisten finder du herunder.
Du kan også se resultaterne i DOF-Resultater - Klik her


Natcup 27-02-2019on 27-02-2019 20:43
ResultaterOprettet af OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl   Stnr Navn                         År Klub                                 Tid 



H1  (21)                                          

    1     15 Carl Emil Schøir Kovsted     97 Tisvilde Hegn OK                   46:01 
    2      3 Lasse Fugmann Thamdrup       99 Allerød OK                         46:06 
    3      4 Oscar David Brom Jensen      03 Allerød OK                         47:32 
    4      5 Theis Munktved               02 Allerød OK                         52:24 
    5     14 Agnes Nørgård Kracht         99 Tisvilde Hegn OK                   54:26 
    6      1 Emil Olander Lorenz          99 Allerød OK                         56:34 
    7      7 Kasper Ingerslev             89 Ballerup OK                        59:10 
    8      8 Erik Gotfredsen              90 Hvalsø OK                        1:07:33 
    9     13 Rune Østergaard              98 Søllerød OK                      1:08:30 
   10      9 Rasmus Skovhede Hviid        84 Lyngby OK                        1:12:45 
   11      6 Henrik Seidelin Dam          73 Ballerup OK                      1:17:38 
   12     10 Morten Hass                  67 OK Sorø                          1:24:56 

          11 Thomas Vejsnæs               90 OK Sorø                          Fejlkl. 
          12 Andreas Mikkelsen            91 Søllerød OK                      Fejlkl. 
          16 Jakob Schøier Kovsted        00 Tisvilde Hegn OK                 Fejlkl. 
          20 Brian Lomholt                   Farum OK                         Fejlkl. 
          21 Mikkel Lyskjær                  Farum OK                         Fejlkl. 
          24 Mathilde Smedega Madsen         Søllerød OK                      Fejlkl. 
           2 Jens Knud Maarup             67 Allerød OK                  ikke startet 
          17 Jesper David Jensen          72 Tisvilde Hegn OK            ikke startet 
          18 Lasse Falck Weber            00 Tisvilde Hegn OK            ikke startet 



H3  (34)                                          

    1     57 Marinus Næstoft Juhl         04 Søllerød OK                        39:25 
    2     53 Aske Tandrup Nyengaard       93 Søllerød OK                        39:27 
    3     52 Torkil Hansen                55 PI-København                       39:32 
    4     59 Troels Juhl                  71 Søllerød OK                        40:54 
    5     34 Jørgen Skaarup               56 Ballerup OK                        41:03 
    6     41 Henrik Nielsen               60 Holbæk OK                          44:14 
    7     51 Peter Sørensen               53 PI-København                       45:06 
    8     54 Erik Melbye                  68 Søllerød OK                        45:42 
    9     43 Hans Christian Strib         48 OK GORM                            45:43 
   10     60 Niels Landsperg              47 Tisvilde Hegn OK                   45:45 
   11     40 Flemming Wendelboe           51 Helsingør SOK                      45:54 
   12     50 Jakub Kolarik                79 OK73                               46:07 
   13     58 Niels la Cour Bentzon        55 Søllerød OK                        47:01 
   14     38 Søren Peter Larsen           55 FIF Hillerød Orientering           47:56 
   15     56 Jørgen Münster-Swendsen      49 Søllerød OK                        48:15 
   16     48 Jens Peter Gundorf           55 OKØST Birkerød                     48:23 
   17     63 Peter Wraa                   52 Tisvilde Hegn OK                   48:43 
   18     32 Gregers Jørgensen            57 Ballerup OK                        49:55 
   19     55 Jesper Kirkeskov             63 Søllerød OK                        51:10 
   20     45 John Tripax                  48 OK Roskilde                        53:00 
   21     49 Thomas Østergaard            55 OKØST Birkerød                     53:51 
   22     44 Jesper Allan Jensen          68 OK Roskilde                        54:48 
   23     46 Hakon Mosbech                54 OK Skærmen Værløse                 54:50 
   24     62 Ole Galle                    52 Tisvilde Hegn OK                   54:55 
   25     42 Karsten Richardt             47 Køge OK                            59:14 
   26     31 Erik Sørensen                50 Allerød OK                       1:02:15 
   27     64 Sven-Åke Emanuelsson            Helsingborgs SOK                 1:03:02 
   28     47 Niels Hamborg Jensen         49 OK Skærmen Værløse               1:04:47 
   29     61 Ole D. Jensen                55 Tisvilde Hegn OK                 1:09:52 
   30     37 Karsten Funder               45 FIF Hillerød Orientering         1:09:56 
   31     33 Jimmy Hoen                   50 Ballerup OK                      1:13:00 
   32     36 Carsten Hansen               56 FIF Hillerød Orientering         1:21:59 
   33     35 Niels Aabye                  57 Ballerup OK                      1:22:14 

          39 Bjarne B. Jensen             60 Helsingør SOK                    Fejlkl. 



H4  (9)                                           

    1     75 Aage Damsgaard               44 Fredensborg OK                     34:57 
    2     72 Kuno Rasmussen               47 Ballerup OK                        49:53 
    3     77 Jørn Andreasen               40 OK73                               50:00 
    4     78 Mogens Jørgensen             46 Søllerød OK                        50:04 
    5     73 Bendt Frandsen               37 Farum OK                           59:29 
    6     76 Knud Dam                     43 Kildeholm OK                     1:04:54 
    7     74 Holger Karlsmose             36 Farum OK                         1:14:47 
    8     79 Kurt Dose                       Køge OK                          1:16:26 

          71 Jørn Simonsen                46 Ballerup OK                 ikke startet 



H5  (4)                                           

          91 Jens Storm Lyngsø            05 Allerød OK                       Fejlkl. 
          92 Ditlev Melbye                06 Søllerød OK                      Fejlkl. 
          93 Vincent Becker               06 Søllerød OK                      Fejlkl. 
          94 Sebastian Røysland Maltby       Søllerød OK                       Udgået 



D2  (15)                                          

    1    104 Masha Semak                  85 Farum OK                           43:01 
    2    113 Mathilde Nørgård Kracht      96 Tisvilde Hegn OK                   46:24 
    3    114 Xenia Bregensøe              03 Tisvilde Hegn OK                   47:47 
    4    110 Camille Marie Næ Juhl        02 Søllerød OK                        47:54 
    5    111 Astrid Skytte Kirkegaard     99 Tisvilde Hegn OK                   50:32 
    6    112 Celina Bregensøe             01 Tisvilde Hegn OK                   55:46 
    7    106 Dicte Høbjerg Andersen       03 Helsingør SOK                      57:30 
    8    102 Anne Marie Thommesen         75 Ballerup OK                        58:23 
    9    115 Siri Simonsen                   FIF Hillerød Orientering           59:34 
   10    103 Karoline Saxtorp Schulz      00 Ballerup OK                      1:03:39 
   11    108 Camilla Rath Nielsen         72 PI-København                     1:05:44 
   12    101 Kersti Kärner                73 Allerød OK                       1:18:52 
   13    107 Tine Demandt                 59 OK Sorø                          1:45:21 

         105 Sigrid Høyer Staugaard       04 FIF Hillerød Orientering    ikke startet 
         109 Alberte Kaae-Nielsen         01 Søllerød OK                 ikke startet 



D3  (19)                                          

    1    134 Elin Nørgard Kracht          69 PI-København                       40:31 
    2    131 Mette Filskov                59 OK Sorø                            44:41 
    3    140 Eva Smedegaard Madsen           Søllerød OK                        44:45 
    4    123 Hedda Kärner Grooss          04 Allerød OK                         45:24 
    5    130 Tonje Pihl                   96 OK Roskilde                        45:51 
    6    126 Annette Bonde                62 Ballerup OK                        46:26 
    7    128 Bodil Karlsmose Kliem        68 Farum OK                           47:40 
    8    129 Sandra Simonsen              68 FIF Hillerød Orientering           48:40 
    9    124 Henriette Broman             75 Allerød OK                         50:14 
   10    127 Maria Krog Schulz            72 Ballerup OK                        51:03 
   11    121 Birgitte Birck               59 Allerød OK                         53:39 
   12    132 Birgitte Erskov Halland      60 OKØST Birkerød                     54:40 
   13    136 Anne Skovbaek                63 Søllerød OK                        59:37 
   14    138 Freja Kliem                     Farum OK                         1:03:58 
   15    125 Jytte Olander Rasmussen      69 Allerød OK                       1:04:51 
   16    137 Eva Emanuelsson                 Helsingborgs SOK                 1:15:57 
   17    133 Tove Sonne Andersen          57 OKØST Birkerød                   1:28:57 

         135 Anne Kaae-Nielsen            65 Søllerød OK                      Fejlkl. 
         122 Hanne Rasmussen              75 Allerød OK                  ikke startet 



D5  (3)                                           

    1    163 Kamma Aglund Andersen        07 OKØST Birkerød                     49:14 
    2    162 Helle Brøchner Jønson        68 OK Roskilde                        51:14 
    3    161 Mette Hørlyk Friis           66 Farum OK                           53:47 



D4  (3)                                           

    1    152 Janet Bentzen                50 OKØST Birkerød                     40:18 
    2    151 Jette Bachhausen             48 FIF Hillerød Orientering         1:10:09 

         153 Ellen Thisted                46 Søllerød OK                 ikke startet 



H2  (34)                                          

    1    184 Gustav L. Holmberg           04 FIF Hillerød Orientering           36:01 
    2    193 Mathias Buchgreitz           03 Søllerød OK                        39:23 
    3    172 Hans Grønborg Nielsen        03 Allerød OK                         41:44 
    4    180 Magnus Andersen              03 Ballerup OK                        41:50 
    5    183 Tim Falck Weber              60 Tisvilde Hegn OK                   42:53 
    6    177 Valdemar Marager             03 Allerød OK                         43:34 
    7    186 Lasse Hansen                 75 Kildeholm OK                       46:09 
    8    178 Carsten Gemmer Hanghøj       69 Ballerup OK                        46:19 
    9    202 Tobias Olloz                 04 Tisvilde Hegn OK                   46:23 
   10    189 Asger Habekost Nielsen       78 OKØST Birkerød                     46:38 
   11    200 Rolf Valery                  65 Tisvilde Hegn OK                   47:37 
   12    174 Niels-Peter Vest Nielsen     73 Allerød OK                         47:42 
   13    197 Leif E. Larsen               52 Tisvilde Hegn OK                   48:18 
   14    198 Peter Steen Landsperg        76 Tisvilde Hegn OK                   49:00 
   15    176 Steen T. Hasholt             69 Allerød OK                         49:04 
   16    188 Kent Pihl                    63 OK Roskilde                        50:05 
   17    173 Lars Lyngsø                  71 Allerød OK                         50:40 
   18    203 Jens Jørgen Hansen           56 Farum OK                           50:46 
   19    185 Søren Sloth                  59 FIF Hillerød Orientering           52:20 
   20    175 Peter Reibert Hansen         71 Allerød OK                         52:23 
   21    187 Adam Carlsen                 04 OK Roskilde                        53:49 
   22    201 Sten Skytte Kirkegaard       64 Tisvilde Hegn OK                   57:32 
   23    181 Morten Ploug                 72 Ballerup OK                        58:10 
   24    171 Anders Marager               70 Allerød OK                       1:03:04 
   25    190 Frede Lillelund              62 Søllerød OK                      1:06:15 
   26    192 Jesper Vestergaard           76 Søllerød OK                      1:07:10 
   27    199 Poul Henning Poulsen         61 Tisvilde Hegn OK                 1:15:22 
   28    191 Ivar Aagaard-Hansen          46 Søllerød OK                      1:48:05 

         179 Kenn Basse                   75 Ballerup OK                      Fejlkl. 
         194 Peter Becker                 70 Søllerød OK                      Fejlkl. 
         195 Svend-Erik Jepsen            61 Søllerød OK                      Fejlkl. 
         205 Alex Ottesen                    Ballerup OK                      Fejlkl. 
         182 Malte Kliem                  03 Farum OK                    ikke startet 
         196 Jens Kovsted                 69 Tisvilde Hegn OK            ikke startet 




Se Indbydelse, Instruktion og Startliste via menuen til venstre.


Gå til toppen!




Oprettet: 27. februar 2019
DOF-resultatlink tilføjet 3. marts 2019